sob. Kwi 17th, 2021

Tematycznie

W tym dziale znaleźć można materiały, które będą pojawiały się w ramach określonego cyklu tematycznego bądź będą przynależały do konkretnej kategorii. Oto one:

Eurewizja – czyli euro+rewizja – rynek gier euro ewoluuje (i dewaluuje) w zastraszającym tempie. Tytuły, które jeszcze kilka lat temu chętnie lądowały na naszych stołach, dziś wydają się być mglistym wspomnieniem odległej przeszłości. Dlatego tym chętniej do nich wrócę i sprawdzę, czy po iks latach od premiery wciąż są w stanie przykuć naszą uwagę.

Po kolei – w tej kategorii znajdą się wszystkie gry, w których koleje i pociągi są ich motywem przewodnim bądź grają w nich pierwszoplanową rolę. Związek z tematem może być luźny a mechanika mocno abstrakcyjna, jak np. w Kolejowym Szlaku (Railroad Ink), ale kolej nie może być tylko jakimś elementem w tle, jak chociażby w Brassie, gdzie pojawia się ona dlatego, że takie były historyczne uwarunkowania epoki.

C&C System – Richard Borg stworzył znakomity, choć dla wielu zbyt prosty (prostacki nawet), system wojenny, który pozwala odwzorowywać największe bitwy zarówno czasów starożytnych, napoleońskich jak i okresu II wojny światowej. Ogromna jego popularność nie jest dziełem przypadku, dlatego warto poświęci mu trochę czasu.

Home rules – prawdę mówiąc nie bardzo wiedziałem gdzie ta kategoria miałaby trafić, więc wrzuciłem ją tutaj. Tak, w niej będę publikował swoje (lub zasłyszane tudzież zaczytane) propozycje zmian w zasadach do gier znanych i mniej znanych.

Print and play – znalezione w sieci gry do samodzielnego wydruku. Z pewnością niejedna nas zaskoczy!

Mam nadzieję, że z czasem tych kategorii będzie więcej. Jeśli macie jakieś swoje pomysły – piszcie, chętnie wezmę je pod uwagę. 🙂