sob. Kwi 17th, 2021

Autorzy

W tej kategorii znajdziecie materiały powiązane z moimi ulubionymi twórcami. Lista nie jest zamknięta, więc zawsze mogą się tu pojawić kolejni.

Friedemann Friese – moim zdaniem najlepszy autor planszówek, nawet losowość potrafi przyodziać w elementy zarządzania ryzykiem i zwykłą matematykę. Po „504”, które roboczo nazywam „Zrób sobie swoje własne euro”, świat gier planszowych nie powinien być już taki sam, ale pomysł nie chwycił, więc gramy dalej. 😉

Stefan Feld – niegdyś numer jeden, ciągle cenię go za starsze tytuły, ciągle też nie umiem przyzwyczaić się do nowych. Brakuje mi sprytnych rozwiązań kostkowych, lecz nie tracę nadziei, że „Sztefan” powróci do formy.

Reiner Knizia – za abstrakcyjne gry dla każdego, których sednem wcale nie jest powszechnie rozumiana matematyka, o co wielokrotnie się go posądza. Znacznie więcej jest w jego tytułach tzw. risk management, czyli czyli „tu i teraz” za mniej lub „później” za więcej… byle jednak nie za późno! Cenię go za EiT, za Taj Mahal również. I za niezwykle emocjonujący, kieszonkowy Decathlon.

Martin Wallace – za ekonomię czasów „starego” Wallace’a. Mam nadzieję, że gdzieś tam w zakamarkach jego biurek i szaf leży już pomysł na godnego następcę Steam’a i Brassa. Doceniam go również za eksplorację nowych rejonów, ale gry nie-euro w jego wykonaniu chyba się niestety nie przyjęły.