pon. Mar 8th, 2021

Troyes Dice challenge? Dlaczego nie! Wydawca Pearl Games udostępnił na swojej stronie internetowej dwa wariaty rozgrywki.

Oba są do pobrania stąd:

https://pearlgames.be/wp-content/uploads/2020/10/Troyes-dice_Gabarit_Ennemis_venus_du_Nord_ENG.pdf

https://pearlgames.be/wp-content/uploads/2020/10/Troyes_Dice_Challenge_2_ENG.pdf

Na każdym arkuszu znajdują się także… najlepsze wyniki autorów gry. Porównaj swoje osiągnięcia z Sebastienem, Xavierem i Alainem!

Poniżej znajduje się tłumaczenie obu tych wariantów

Challenge 1 – Najeźdźcy z Północy

Setup – tak, jak pokazano na obrazku (wartości od 1 do 6 oraz ułożenie planszy).

Zasada specjalna: W tym wariancie nie rzucamy przezroczystymi kośćmi. W pierwszej fazie każdej rundy (fazie porannej lub jasnej) ustawiamy wartości tychże kości na 1, 2 i 3 a w fazie drugiej (popołudniowej, ciemnej) – na 4, 5 oraz 6. Za każdym razem wykonujemy więc tylko rzuty czarną kością.

Challenge 2 – Wojna Domowa

Setup – tak, jak pokazano na obrazku (wartości od 5 do 4 oraz ułożenie planszy). Ponadto należy zakreślić na swojej planszetce gracza trzy dodatkowe zasoby wiedzy (białe książki), uzyskując przy tym bonus w postaci białego robotnika.

Zasada specjalna: Po zakończeniu każdej fazy (jasnej oraz ciemnej), ilekroć czarna kość znajdzie się na białej płytce, tej płytki nie należy obracać na drugą stronę. Rzuty kośćmi wykonuje się normalnie, tak jak w podstawowym wariancie.

Miłego grania!

By Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *